Onderzoek nut en noodzaak “in geval van nood-kaart”

Nut en noodzaak twijfelachtig, wel informatie voor burgers via lokale media

In november 2017 heeft de VVD een motie ingediend om, in navolging van de gemeente Amstelveen, ook in Venray de “in geval van nood-kaart” in te voeren. Die motie is aangehouden om meer informatie in te kunnen winnen over nut en noodzaak.

Na onderzoek is de conclusie van het college dat (1) de behoefte, het nut en de noodzaak niet erg duidelijk zijn, (2) dat de regionaal georganiseerde hulpdiensten deze (gemeentelijke) kaart niet ondersteunen en ook niet zullen gaan gebruiken, (3) dat er landelijk initiatieven (digitaal medisch ID voor smartphones) lopen en (4) dat er best de nodige kosten aan verbonden zijn. Al met al voldoende reden om nu terughoudend te zijn met het overnemen van dit initiatief.

Die conclusie van het college ondersteunt de VVD Venray. Wij vinden het wel een goed idee dat de gemeente via de lokale media de burgers gaat informeren over de mogelijkheden om zelf medische ID’s op te nemen in de mobiele telefoons.

Standpunten Raadsvergadering 17 april 2018

Deel dit bericht:

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *