Jaarverslag en de jaarrekening 2017

Verantwoording afleggen zonder toetsing aan doelen is betekenisloos. Kernboodschappen van de accountant over financiële situatie serieus nemen. Nader onderzoek gewenst naar patroon van jaarlijkse overschotten op de begroting.

Verantwoording afleggen zonder toetsing aan doelen komt neer op: “we zijn goed bezig” en “het gaat de goede kant op”. Zegt de VVD in ieder geval weinig tot niets.

In financieel opzicht zijn de kernboodschappen van de accountant serieus te nemen: de solvabiliteit en de schuldenpositie moeten beter. Én: het dak repareer je als de zon schijnt. Nu dus!

Het patroon van jaarlijkse overschotten aan het einde van een begrotingsjaar vraagt volgens de VVD wel om nadere analyse: Hoe kan het dat jaar voor jaar de begroting vooraf net sluitend is en dat er aan het eind van het jaar toch telkens weer een fors overschot blijkt te zijn?

Standpunten Raadsvergadering 28 juni 2018

Deel dit bericht:

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *