fbpx

Gemeentelijke “ruimte voor ruimte-regeling”

Probaat middel om woon- en leefklimaat te verbeteren, niet zielig zijn met werkingsgebied

De VVD Venray stemt in met de vernieuwde gemeentelijke “ruimte voor ruimte-regeling”. Daarmee wordt, in ruil voor de beëindiging van intensieve veehouderijbedrijven, de bouw van woningen toegestaan. Primair doel van de regeling is de verbetering van het  woon- en leefklimaat in de dorpen.

Oorspronkelijk zou het werkingsgebied beperkt worden tot bedrijven die tenminste 10 woningen belasten, een tamelijk willekeurige grens. Volgens het collegevoorstel is dat nodig omdat de ruimte voor ruimte-woningen strijdig zijn met het volkshuisvestingsbeleid, “foute woningen” dus. Voor de VVD Venrayis dat grote flauwekul.

Bovendien, wat wil je nu bereiken? Een beter woon- en leefklimaat in de dorpen? Nou dan moet je niet zo moeilijk doen. Aan het amendement om die grens weg te laten, waarmee maximaal 16 extra bouwlocaties kunnen ontstaan, hebben wij dan ook graag onze steun verleend.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email